Nový gastro-festival Slovak Food Truck Fest určite neprehliadnete


Hoci aktuálna situácia festivalom nepraje, my s našim tímom aj partnermi usilovne pracujeme na tom, aby sme, keď sa život postupne vráti do bežných koľají, vedeli prísť do vášho mesta s novým gastronomicko-festivalovým konceptom – Slovak Food Truck Fest.

Čo na vás čaká

15 a viac originálnych foodtruckov bude opakovane prichádzať do 9 miest na Slovensku počas celého roka. Každý event bude špecifický a jedinečný a od mesta k mestu sa postupne budú obmieňať nielen gastronomické špeciality, ale aj bohatý program, do ktorého sa zapoja rôzni lokálni umelci ale aj zástupcovia miestnych komunít.

Foodtruck je nový koncept streetfoodu

Ochutnať budete môcť nielen slovenské špeciality ako sú lievance či domáce lokše, ale aj belgické hranolčeky, japonskú gyozu, dať si pravé remeselné pivo či miešané nápoje z celého sveta. Jedlo sa však nebude pripravovať v obyčajných stánkoch, ale v unikátnych foodtruckoch – autách špeciálne prispôsobených na prípravu a podávanie jedál. Niektoré z nich budú dokonca repliky historických vozidiel. Každý z nich bude mať aj svoje meno a odlišný sortiment jedál či nápojov. Naším zámerom je získať si návštevníkov nielen vysokou kvalitou jedál, ale aj širokou ponukou, kde si naozaj každý nájde to svoje.

Zážitok pre vaše zmysly

Súčasťou je moderovaný program, profesionálna kuchárska show, rôzne aktivity pre deti, koncerty, súťaže a mnoho iného. Náš šéfkuchár bude dohliadať nielen na výber surovín, ale aj rozmanitosť gastronomických zážitkov. V ponuke budú okrem streetfoodovej klasiky tiež ázijské či mexické špeciality, ale postupne chceme ponúknuť aj vegetariánske a bezlepkové jedlá, aby si na svoje prišli naozaj všetci. Festival bude prinášať tiež noviny a trendy zo sveta streetfood gastronómie, takže sa naozaj máte na čo tešiť.

Lokálny gastrofestival ušitý pre vaše mesto

Nepotrebujeme byť svetový, chceme byť lokálny. Aj preto sme sa rozhodli orientovať aj na podporu lokálnych komunít – pozývame nielen lokálnych predajcov, ale postupne plánujeme ako súčasť festivalu aj „komunitnú uličku“, kde dostanú priestor miestni remeselníci, farmári, ale aj aktivisti a združenia. Veríme, že takýto festival je vynikajúcim priestorom na stretnutie sa pri dobrom jedle a pití. Radi privítame aj kvalitné lokálne reštaurácie či gastroprevádzky, ktoré sa chcú prezentovať na najväčšom foodtruckovom festivale. Pokiaľ máte vlastný foodtruck, poďte do toho s nami!

Festival pre všetkých

Festival sa bude počas celého roka pravidelne vracať v mesačných cykloch do týchto miest: Bratislava, Pezinok, Nitra, Trenčín, Trnava, Piešťany, Komárno a Dunajská Streda. Ponuka gastronómie bude vždy prispôsobená sezóne. Na jeseň bude festival obohatený o degustáciu piva v štýle Oktoberfestu a v zime zase rozšírený o ponuku vianočných trhov. Vaše obľúbené centrum či námestie sa tak na štyri dni stane miestom, ktoré spojí rodiny, mladých, starších aj deti. Pre vaše pohodlie budú pripravené stany proti slnku či dažďu, chill-out zóna, pop-up kaviareň a mnoho iného.

Ekológia nám nie je ľahostajná

Dôraz samozrejme kladieme aj na enviromentálny dopad našich aktivít, aby po nás „nič nezostalo“. Napríklad niektoré naše foodtrucky sú elektromobily. Dokonca pripravujeme program, kde chceme učiť deti separovať odpad. Vyškolený personál bude vzdelávať aj dospelých a šíriť tak osvetu v rámci separácie odpadu.

Naša vízia

„Za desať rokov sme obslúžili cez millión zákazníkov na rôznych gastroeventoch a festivaloch po celom Slovensku. Dnes máme už stabilný tím viac ako 50 ľudí a aj vďaka tomu sa môžeme pustiť do takéhoto projektu. Nemáme záujem konkurovať iným, ale vytvárame vlastnú kategóriu a veríme, že dokážeme osloviť aj náročnejšieho gurmána. Postupne sa chceme nielen zaradiť medzi popredné európske foodtruckové festivaly, ale plánujeme s nimi aj aktívne spolupracovať,“ hovorí riaditeľ festivalu Vladimír Škuta.

Partneri

Celý koncept mohol vzniknúť iba vďaka podpore silných partnerov. Sú to mestá, ale aj firmy, ako napríklad spoločnosť KON – RAD, ktorá je jedným zo slovenských lídrov v oblasti veľkoobchodu s potravinami. „Samozrejme, sme otvorení spolupráci a radi privítame aj ďalších partnerov. Preto ak vás osloví naša myšlienka gastrofestivalu, neváhajte nás kontaktovať,“ hovorí riaditeľka festivalu Mirka Tejzrová.

Nenechajte si ujsť festival vo vašom meste

Nezabudnite nás sledovať aj na sociálnych sieťach, aby vám neušiel žiadny termín a novinky zo Slovak Food Truck Fest. A ak náhodou nestihnete všetko ochutnať za jeden víkend, nesmúťte, my sa vrátime s ešte lepšou ponukou. Preto o nás povedzte svojim známym, kamarátom alebo ešte lepšie, zoberte ich na náš festival rovno so sebou!

Máš otázku? Potrebuješ pomoc?

Pošli nám správu a my Ti odpovieme hneď, ako to bude možné.